Radomskie Inwestycje

Blog Stowarzyszenia Radomskie Inwestycje

Wpis

poniedziałek, 11 kwietnia 2016

Nowy przystanek przy ul. Wernera - mała rzecz, duże korzyści

Nasze Stowarzyszenie wystąpiło do Miejskiego Zarządu Dróg i Komunikacji w Radomiu o ustawienie dodatkowego przystanku autobusowego na wysokości hali targowej KOREJ. Zachęcamy do lektury!

 

Miejski Zarząd Dróg i Komunikacji w Radomiu
ul. R. Tragutta 30/30A
26-600 Radom

  

Szanowny Panie Dyrektorze!

Zwracamy się z propozycją ustawienia dodatkowego przystanku komunikacji miejskiej przy ul. Wernera w kierunku ul. Mireckiego na wysokości hali targowej „Korej” dla linii 6, 12, 16, 23 i 26. Uzupełni on siatkę przystanków i pozwoli na lepszą obsługę okolicznych terenów. 

 przystanek_wernera_z_RI

  1. Obecne odległości międzyprzystankowe w tym rejonie są niedopuszczalnie duże jak na ścisłą zabudowę miejską. Po remoncie skrzyżowania Malczewskiego/ Wernera/ Kelles-Krauza i przesunięciu przystanku Wernera/Koszarowa bliżej skrzyżowania, odległość do następnego przystanku Mireckiego/Wernera zwiększyła się do 750 metrów, a do przystanku Wernera/Mireckiego do 800 metrów.
  2. Należy zauważyć, że w tym rejonie zlokalizowane jest centrum handlowe „Gama”, targowisko „Korej”, nowootwarte „Radomskie Hale Mięsne”, Przychodnia Medycyny Pracy (tylko 180 metrów) oraz liczne punkty usługowe, które generują bardzo dużą liczbę pasażerów.
  3. Co ważne, do nowego przystanku komunikacji miejskiej, mieszkańcy osiedla Obozisko mieliby zdecydowanie bliżej niż do obecnie istniejących. Przykładowo, mieszkańcy bloków przy ul. Mochnackiego zamiast 700 metrów do przystanku Wernera/ Mireckiego, mieliby by do pokonania tylko 400 metrów. Ponadto dojście byłoby o wiele bezpieczniejsze, ponieważ bez konieczności pokonywania niebezpiecznych przejść dla pieszych przez ul. Szarych Szeregów, ul. Wernera czy ul. Mireckiego. Pragniemy również zwrócić uwagę pogorszenie sytuacji pieszych po wybudowaniu nowego obiektu handlowego przy ul. Wernera. Dotychczasowe przejście przez dawny Dworzec Linii Podmiejskich zostało uniemożliwione, dlatego piesi są zmuszeni do nadkładania drogi, zwłaszcza w godzinach zamknięcia targowiska „Korej”. Ponadto proponowany przystanek usprawnia obsługę ulicy Wolność i przyległych komunikacją zbiorową.
  4. Proponujemy, aby obniżyć koszty uruchomienia i utrzymania przystanku, ogłosić licytację jego nazwy. Z związku z bezpośrednią bliskością trzech dużych obiektów handlowych: Gama/OBI, Korej i Radomskie Hale Mięsne. W naszym mieście istnieją już podobne rozwiązania, gdy obiekt handlowy płaci za nazwę przystanku: Grzecznarowskiego/ Galeria Feniks oraz 25 Czerwca/ Kaufland. W przypadku omawianego przystanku przy ul. Wernera możliwe nazwy to: Wernera/Korej, Wernera/Atrium Gama, Wernera/ RHM.

Zaproponowana lokalizacja nowego przystanku na wysokości hali Korej nie wpłynie negatywnie na bezpieczeństwo i płynność ruchu. W tym miejscu przekrój ulicy Wernera zwiększa się do dwóch pasów, a chodnik jest na tyle szeroki, że może tam stanąć wiata przystankowa.

przystanek_wernera_google_view1

Wyrażamy nadzieję, że nasza propozycja spotka się z uznaniem, ponieważ wpływa na znaczącą poprawę obsługi pasażerów komunikacji miejskiej w Radomiu, którą można uzyskać przy niewielkich nakładach finansowych.

 

Z wyrazami szacunku,

 Radomir Jasiński, Prezes Zarządu Stowarzyszenia

Damian Maciąg, Sekretarz Zarządu Stowarzyszenia

 

 

Otrzymują

[1] Prezydent Miasta Radomia – Radosław Witkowski

[2] Wiceprezydent Miasta Radomia – Konrad Frysztak

[3] Centrum Aktywności Lokalnej „Obozisko”

[4] Spółka „KOREJ”, Radomskie Hale Mięsne, Atrium Gama, Przychodnia Medycyny Pracy

[5] Redakcje prasowe, radiowe i telewizyjne

[6] Lokalne organizacje pozarządowe

[7] A/a

Edit: 

Piszą o naszej inicjatywie! 
1. RadomNews.pl, Nowy przystanek z licytowaną nazwą?
2. Radom24.pl, Nowy przystanek przy ul. Wernera? ''Pozwoli na lepszą obsługę okolicznych terenów''
3
. Echo Dnia, Komunikacja miejska w Radomiu. Pasażerowie postulują o dodatkowy przystanek przy ulicy Wernera
4
. Cozadzien.pl, Czy powstanie nowy przystanek?

Szczegóły wpisu

Tagi:
brak
Kategoria:
Autor(ka):
inwestycje_radom
Czas publikacji:
poniedziałek, 11 kwietnia 2016 10:35

Polecane wpisy

Wyszukiwarka

Kanał informacyjny