Radomskie Inwestycje

Blog Stowarzyszenia Radomskie Inwestycje

Wpis

czwartek, 24 marca 2016

Autobusem na Firlej!

Możemy z satysfakcją Was poinformować, że kolejna interwencja Stowarzyszenia „Radomskie Inwestycje” przyniosła pozytywne skutki dla mieszkańców Radomia. Dzięki szybkiej reakcji udało nam się zmienić niekorzystny dla pasażerów komunikacji miejskiej objazd przy Cmentarzu Komunalnym na Firleju.

Przypomnijmy, dotychczas autobusy w czasie Wszystkich Świętych oraz przed Wielkanocą i Bożym Narodzeniem były wycofywane z pętli przy cmentarzu i kierowane przez ul. Barlickiego. Tym samym dystans, który musieli pokonać użytkownicy komunikacji miejskiej, wydłużał się o ponad 500 metrów. Piesi musieli iść przez las, bez chodnika, a następnie poboczem ulicy Ofiar Firleja, między samochodami. Było to niebezpieczne i niewygodne. W tym roku, w poniedziałek 21 marca na stronie MZDiK pojawił się komunikat o wprowadzeniu objazdów dla linii 4 i 13, według dotychczasowego schematu. Jako „Radomskie Inwestycje” zareagowaliśmy na naszym fanpage’u na Facebooku i wezwaliśmy prezydenta Radosława Witkowskiego i wiceprezydenta Konrada Frysztaka do przyjrzenia się sprawie. Zwłaszcza że jedną z przyczyn budowy przedłużenia ul. Mieszka I była lepsza obsługa komunikacyjna Cmentarza Komunalnego. Prezydent Witkowski obiecał sprawdzić tę kwestię. Popołudniu na stronie MZDiK pojawiła się zapowiedź nowego komunikatu dotyczącego objazdu przy cmentarzu. Następnego dnia mogliśmy się cieszyć informacją, że autobusy będę dojeżdżać pod główną bramę cmentarza.

Chcielibyśmy podziękować Panom Prezydentom za tak szybką i pozytywną reakcję. Jednocześnie ciekawi nas fakt, dlaczego Miejski Zarząd Dróg i Komunikacji, instytucja, gdzie pracują fachowcy od komunikacji, nie mógł sam z siebie zaproponować lepszego rozwiązania. Na szczęście skończyło się dobrze, dzięki naszej interwencji i działaniom najwyższych władz miasta.

Jak zapowiedział wiceprezydent Frysztak na swoim facebookowym profilu, zastosowane rozwiązanie ma charakter testu. Jesteśmy przekonani, że to rozwiązanie zyska aprobatę pasażerów komunikacji miejskiej w Radomiu. Liczymy, że w związku oddaniem do użytku przedłużenia ul. Mieszka I do ul. Witosa w tym roku nastąpi znacząca zmiana w obsłudze cmentarza na Firleju w dniu Wszystkich Świętych. Apelujemy do MZDiK i władz miasta o wcześniejsze poddanie projektu zmian pod publiczne konsultacje.

Radom. ulica Barlickiego

Szczegóły wpisu

Tagi:
brak
Autor(ka):
inwestycje_radom
Czas publikacji:
czwartek, 24 marca 2016 11:49

Polecane wpisy

Wyszukiwarka

Kanał informacyjny