Radomskie Inwestycje

Blog Stowarzyszenia Radomskie Inwestycje

Wpis

piątek, 13 listopada 2015

Ochrona konserwatorska śródmiejskich ulic

Poniżej przedstawiamy pismo wysłane przez nasze stowarzyszenie do Wojewódzkiego Urząd Ochrony Zabytków w sprawie ochrony konserwatorskiej śródmiejskich ulic Radomia

W związku z planowaną przez Wodociągi Miejskie w Radomiu przebudową sieci w ulicach objętych strefą ochrony konserwatorskiej (m.in. Piłsudskiego i Sienkiewicza) zwracamy się z uprzejmą prośbą o podjęcie przez Państwa działań zmierzających do przywrócenia reprezentacyjnego charakteru tych ulic poprzez narzucenie na etapie projektowym odpowiednich standardów:

  • nawierzchnia z wysokiej jakości materiałów odznaczająca się zarówno wysokimi walorami estetycznymi jak i funkcjonalnymi (możliwie gładka nawierzchnia);
  • wysokiej jakości mała architektura, oświetlenie, zieleń urządzona.

Zwracamy się również z prośbą o szczególną ochronę zabytkowej nawierzchni ulicy Piłsudskiego. Jedynym rozwiązaniem wydaje się być przeprowadzenie inwestycji wodociągowych w śladzie traktów pieszych po obu stronach tej ulicy i tym samym pozostawienie nawierzchni ulicy Piłsudskiego w stanie nienaruszonym. Dotychczasowa praktyka pokazuje, że nie jest możliwe ułożenie zabytkowej kostki w pierwotnej formie ze względu na niskie kwalifikacje współczesnych brukarzy oraz na fakt, że każda kostka była indywidualnie dopasowywana w trakcie układania nawierzchni.

Motywacją do napisania tego pisma jest niska jakość nawierzchni traktów pieszych na niedawno oddanej ulicy Curie-Skłodowskiej oraz na placu Żołnierzy 72 p.p., gdzie zastosowano kostkę betonową najniższej klasy.

Radom. Ulica Piłsudskiego

Szczegóły wpisu

Tagi:
brak
Autor(ka):
inwestycje_radom
Czas publikacji:
piątek, 13 listopada 2015 08:40

Polecane wpisy

Wyszukiwarka

Kanał informacyjny